Moderné výrobné haly na mieru – všetko čo potrebujete vedieť

14 novembra 2022

Moderné výrobné haly na mieru – všetko čo potrebujete vedieť
Moderné výrobné haly sa stavajú a využívajú za rôznym účelom. Ich funkčnosť nemusí byť čisto zameraná na výrobu, ale môžu sa využívať aj ako športové haly či ako nákupné strediská. Stavba moderných hál je efektívnym riešením, ktoré nielenže šetrí prevádzkové náklady, ale šetrí aj tie investičné. Zhotovenie týchto hál ponúka vytvorenie priestoru presne podľa požiadaviek a predstáv zákazníka.

Výrobné materiály

Väčšina moderných hál sa v súčasnosti vyrába z ocele. Oceľ je stavebný materiál 21. storočia a prvotnou voľbou väčšiny developerov. Prečo práve oceľ? Vo svojej podstate je oceľ materiál, ktorý je dostatočne tvárny a zároveň aj dostatočne pružný. S využitím ocele sme schopní projektovať moderné výrobné haly rôznych tvarov, veľkostí a dispozičných riešení.  

Praktické využitie interiéru

Technologický rast nám prispieva k lepšiemu a efektívnejšiemu využívaniu interiérového priestoru. Napríklad zakúpenie softvéru na spracovanie administratívnych dokumentov nám ušetrí niekoľko šanónov, ktoré by sme museli skladovať na policiach. Namiesto toho môžeme ukladací priestor využiť efektívnejšie. Využívanie technológií nielen šetrí čas, ale aj priestor. Moderné výrobné haly využívajú aj novodobé interiérové trendy. Prostredníctvom zabudovania medziposchodí alebo nadzemných plošín sme schopní si vytvoriť extra skladovací priestor. Na optické zväčšenie interiéru, sa do moderných výrobných hál implementujú presklené steny alebo kazetové fasády. 

Úspora času a nákladov

Moderné výrobné oceľové haly sú v porovnaní s klasickými betónovými stavbami menej časovo náročnejšie na výstavbu a taktiež majú nižšie počiatočné investičné náklady. Navyše, v prípade moderných oceľových hál, máme aj nižšie náklady na údržbu a samotnú prevádzku haly, čo každého majiteľa určite príjemne poteší.

Výhody výrobnej haly na mieru

Špecifickosť 

Neodmysliteľnou výhodou haly na mieru je jednoznačne jej špecifická adaptácia. Na základe vašich presných požiadaviek a potrieb je vám zhotovená stavba. Ak máte produkt, ktorý je náročný na uskladnenie a potrebujete splniť presné podmienky uskladnenia, voľba modernej haly na mieru je určite práve pre vás. 

 

Technológie

Využívanie moderných technológií vám prispeje k efektívnejšiemu využívaniu vášho času a času vašich zamestnancov a takisto vám to šetrí  aj skladovacie priestory. V moderných výrobných halách sa často technologické trendy implementujú už do samotnej stavby. V rámci pokrokovej technológie sa môže jednať o kamerové zabezpečenie, zavedenie automatických zdvíhacích plošín, zavedenie AI prvkov a iné. 

 

Optimalizácia nákladov 

V rámci zhotovenia výrobných hál na mieru  máte možnosť si hneď na začiatku stanoviť celkové financovanie a maximálny rozpočet, ktorý nechcete prekročiť. Taktiež si viete sami zvoliť materiály a prvky, z ktorých bude výrobná hala vytvorená. Ubezpečíte sa, že vaše náklady tak nepresiahnu vami stanovený rozpočet.

Ak máte špecifické požiadavky a radi by ste mali vaše výrobné haly presne také, aké si predstavujete, v takom prípade sú pre vás haly na mieru tým správnym riešením.

 

Cushman & Wakefield má širokú ponuku industriálnych nehnuteľností na prenájom, z ktorých si môžete vybrať.

VGP Bratislava - Bratislavský, Triblavina

Len niekoľko minút od Bratislavy, v územnej časti Bernolákova známej ako Triblavina, vyrastá priemyselný park VGP Bratislava, ktorý disponuje vhodnými priestormi na logistické, výrobné a obchodné aktivity. Na rozlohe 554 0000 m2 vyrastie približne 250 000 m2 polopriemyselných či logistických priestorov. Poloha parku v blízkosti diaľnice D1 smerom na Trnavu umožňuje výborné spojenie s Bratislavou.

GLP Senec - Bratislavský, Senec

sklady senec

GLP Park Senec je ideálnou príležitosťou pre rozvoj každej firmy, či už budete potrebovať na mieru šité riešenie pre skladovanie alebo ľahkú výrobu, ktorá sa rozširuje a rozvíja v súlade s Vašimi organizačnými potrebami. Toto optimálne riešenie sa dokáže prispôsobiť rôznym priemyselným odvetviam, napríklad poskytovateľom logistických a distribučných služieb, ľahkej výrobe produktov, predajcom potravinárskeho a nepotravinárskeho tovaru, internetovým predajcom alebo dodávateľom pre automobilový priemysel s možnosťami pre rozšírenie.

CEHIP Vráble - Nitriansky, Vráble

Cehip

CEHIP Park je lokalizovaný necelé 2 km od centra mesta Vráble. Bol založený v roku 2007, kedy tu vznikla prvá výrobná hala postavená na mieru spoločnosti CESAM, s celkovou výmerou 6000m2. V roku 2014 a 2015 odovzdal developer do užívania ďalšie dve výrobné haly, spoločne o rozlohe 8000m2. V rámci parku je pripravené územie na výstavbu dodatočných 18 000m2 výrobno-skladovacích priestorov, postavených nájomcovi na mieru.

 

 

Bol tento článok nápomocný?

Jana Luptáková
Jana Luptáková

Marketing Specialist

Jana má 3–ročné skúsenosti v oblasti content a digital marketingu. Predstavuje podporu marketingovému oddeleniu v Cushman & Wakefield na Slovensku.

Majte prehľad o aktuálnych informáciách z regiónov, správach a analýzach

Prihláste sa na odber nášho newslettra!