Prenájom haly: Vyberte si z našich TOP ponúk vo vašom okolí

18 apríla 2024

Prenájom haly: Vyberte si z našich TOP ponúk vo vašom okolí
Ak sa vaše podnikanie začína rozrastať, je dôležité zvážiť prenájom haly. Medzi najlukratívnejšie lokality na Slovensku, na nájdenie skladových alebo výrobných hál, patrí Bratislavský kraj. Na západe Slovenska sa nachádza viacero veľkých podnikov a výrobní, ktoré hľadajú priestory na rozšírenie svojich aktivít. V tomto článku sa podrobnejšie pozrieme na to, aké haly na prenájom sú na trhu dostupné a bližšie si rozoberieme konkrétne ponuky, ktoré môžete nájsť v Bratislavskom kraji.

Charakteristika výrobných a skladových hál

V súčasnosti nastáva rast dopytu po výrobných a skladových halách rôzneho charakteru. Ak by sme sa mali pozrieť na to čo vlastne výrobná a skladová hala je, zistíme, že sa jedná o veľké otvorené priestory, ktoré sú navrhnuté tak, aby spĺňali rôzne potreby s ohľadom na to, čo sa v nich bude vyrábať alebo skladovať. 

 

Tieto haly sú charakteristické svojimi rozsiahlymi plochami, vysokými stropmi a často aj flexibilitou prispôsobiť halu konkrétnym požiadavkám. S rozširovaním podnikov a rastúcou potrebou adaptabilných priestorov sa výber správnej výrobnej haly stáva kľúčovým pre dosiahnutie podnikateľského úspechu. 

 

Ako pri akejkoľvek inej prevádzke, je dôležité aj pri výrobných či skladových halách vždy zohľadniť lokalitu a výhody a nevýhody, ktoré daná lokalita ponúka. Západné Slovensko a konkrétne Bratislava, Trnava a Nitra predstavujú najvyhľadávanejšie lokality v ktorých môžete nájsť viacero skladových a výrobných hál na prenájom či predaj. 

Bratislavský kraj: Centrum konektivity a inovácií 

Bratislavský kraj je známy svojou strategickou polohou. Bratislava je v bezprostrednej blízkosti Prahy, Budapešti a Viedne. Blízkosť hlavných centrálnych európskych miest v spojení s výborným dopravným spojením z neho robí ideálnu voľbu pre medzinárodné organizácie a spoločnosti, ktoré majú záujem so svojou výrobou expandovať do centrálnej Európy. 

 

Výrobné haly v tejto oblasti sú vybavené najmodernejším zariadením, ktoré zaisťuje podnikom prístup k najnovším technológiám a vybavenosti. Živé ekonomické prostredie regiónu podporuje inovácie, vďaka čomu je preferovanou lokalitou pre priemyselné odvetvia, ktoré chcú využiť špičkové skladové a výrobné zariadenia. 

 

Z našej ponuky si môžete vybrať viacero priemyselných hál v Bratislavskom regióne. 

EVEREST Bratislava, Bratislavský kraj

everest

Logistický areál Everest má spolu 39.000 m2 celkovej plochy, 20.290 m2 skladových priestorov, 3.550 m2 administratívnych a obchodných priestorov a 150 parkovacích miest s možnosťou vyhradeného parkovania. V areáli sa nachádzajú štyri samostatné skladové haly, ktorých súčasťou sú aj administratívno-obchodné priestory. Piata hala Everest 4 je vo výstavbe. Administratívne a obchodné priestory sú v samostatnej trojpodlažnej budove a obchodný priestor v samostatne stojacej prízemnej budove. 

 

Viac nájdete na stránke: EVEREST Bratislava 

MOUNTPARK Bratislava, Bratislavský kraj, Bernolákovo

mountpark

Mountpark Bratislava je popredným priemyselným / logistickým rozvojovým miestom ležiacim na hranici mesta Bratislava. Park sa etabloval ako popredné slovenské distribučné miesto a môže pojať jednu jednotku s rozlohou viac ako 85 000 m2. Mountpark Bratislava  poskytuje ďalšiu generáciu skladových priestorov, ktorá je dokončená podľa vynikajúcej špecifikácie. 

 

Viac nájdete na stránke: Mountpark Bratislava  

PANATTONI Park Bratislava North, Bratislavský kraj, Plavecký Štvrtok 

panattoni

PANATTONI Park Bratislava North ponúka výbornú dopravnú dostupnosť pre Slovensko, Rakúsko, Českú republiku a Maďarsko. Park bude tvorený modernými A-class budovami, vhodnými pre skladové a výrobné priestory na prenájom. Park bude disponovať dostatočným množstvom parkovacích miest pre kamióny a automobily, a taktiež dostatkom manipulačného priestoru pre nákladnú dopravu. Obe haly z prvej fázy výstavby, s najvyšším výrobno-logistickým štandardom, budú cieliť na vysoké hodnotenie medzinárodnej ekologickej certifikácie BREEAM New Construction. 

 

Viac nájdete na stránke: PANATTONI Park 

Trnavský kraj: Novovznikajúce logistické centrum

Trnavský región s rýchlym priemyselným rastom sa stal novým centrom pre podniky, ktoré hľadajú efektívne a moderné výrobné priestory. Dostupnosť prispôsobiteľných hál v kombinácii so strategickou polohou v blízkosti hlavného mesta ponúka spoločnostiam konkurenčnú výhodu. 

Aj v našej rozsiahlej ponuke nájdete haly na prenájom v okolí Trnavy. 

CTP Voderady Trnavský kraj , Voderady

voderardy

CTPark Voderady sa nachádza na západnom Slovensku pri diaľnici D1. Najbližšie okresné mesto je Trnava (15 km) a hlavné mesto Bratislava (40 km). Medzi prvky parku patrí priame cestné spojenie a verejná doprava z centra mesta One Fashion Outlet (1 km). Okolité produkčné spoločnosti sú napríklad AUDIA (plasty), SAMSUNG (TV), PSA Peugeot (automobilový priemysel), Swedwood.

Viac nájdete na stránke: CTPark Voderady

 

Bol tento článok nápomocný?

Jana Luptáková
Jana Luptáková

Marketing Specialist

Jana má 3–ročné skúsenosti v oblasti content a digital marketingu. Predstavuje podporu marketingovému oddeleniu v Cushman & Wakefield na Slovensku.

Majte prehľad o aktuálnych informáciách z regiónov, správach a analýzach

Prihláste sa na odber nášho newslettra!