Priemyselné haly na východnom Slovensku: Vyberte si z TOP ponúk a využite strategickú polohu

22 apríla 2024

Priemyselné haly na východnom Slovensku: Vyberte si z TOP ponúk a využite strategickú polohu
Východné Slovensko sa stáva čoraz viac atraktívnejšou voľbou pri výbere logistických nehnuteľností vrátane výrobných či skladových hál. Vďaka dobre vybudovanej infraštruktúre a blízkosti iných veľkých miest (Miškovec, Nový Sacz a Košice) sú na východnom Slovensku efektívne etablované dodávateľsko-odberateľské procesy, ktoré predstavujú veľké lákadlo pre rôzne logistické firmy.

Košický kraj: Srdce Východného Slovenska  

Košický kraj je známy svojou kvalifikovanou pracovnou silou a bohatou priemyselnou tradíciou, ktorá ponúka pevné základy pre výrobný a logistický priemysel. Priemyselné haly tu profitujú z robustnej podpory regiónu pre podnikanie, vrátane stimulov pre investície a rozvoj. Krajinná krása a kultúrne bohatstvo Košíc tiež prispieva k rastu príležitostí tohto regiónu. 

 

Košice, ako druhé najväčšie mesto na Slovensku, je domovom množstva veľkých podnikov, ktoré pôsobia v rôznych priemyselných odvetviach ako napríklad U.S Steel Košice, T-systems Slovakia, Embraco Slovakia a iné. 

 

Ďalšou výhodou tohto regiónu je strategická poloha. Košice sa nachádzajú blízko hraníc s Maďarskom, Ukrajinou a Poľskom, čo z nich robí strategický uzol pre prístup na trhy strednej a východnej Európy. Táto poloha umožňuje efektívnu logistiku a distribúciu tovarov. 

 

Z našej ponuky si môžete vybrať viacero priemyselných hál v Košickom regióne.  Nižšie vám ponúkame krátku ukážku niektorých z nich:

 

P3 Nová Polhora, Košický kraj

 

P3 park Košice je moderné logistické centrum, ktoré je súčasťou siete špičkových európskych distribučných centier P3 Logistic Parks. Toto logistické centrum sa nachádza v centre tzv. cross border oblasti, v blízkosti hraníc s Maďarskom, Poľskom a Ukrajinou. Svojím strategickým umiestnením je určený na to, aby zabezpečoval efektívnu cezhraničnú distribúciu a dodávky supply chain na trhoch strednej a východnej Európy a stal sa tak dôležitým logistickým centrom v košickom regióne. 

 

Viac nájdete na stránke: P3 park Košice 

 

ILD Veľká Ida, Košický kraj 

 

Priemyselný park ILD Veľká Ida sa nachádza v lokalite s novovybudovanou infraštruktúrou, ktorú si obľúbili aj medzinárodní investori ako Orelikon Balzers, IEE Sensing, Dominion - Steelcon. Park bude napojený na budúcu rýchlostnú cestu R2. Z hľadiska dostupnosti sa v parku nachádza aj autobusová zastávka spoločnosti Eurobus, ktorá premáva podľa pracovných zmien prevádzky. Jednou z hlavných výhod parku je možnosť neobmedzenej prevádzky 24/7 a taktiež dostupnosť médií ako: elektrina, plyn, voda, internet, kanalizácia a nová trafo stanica 110/22KV s voľnou kapacitou 8MW, ktorú možno navýšiť o 40MW. 

 

Viac nájdete na stránke: Priemyselný park Veľká Ida

 

CTP Košice II. Košický kraj

 

CTPark Košice II. je projekt ktorý zahŕňa budúcu výstavbu piatich industriálnych budov, a to o celkovej prenajímateľnej ploche približne 89 000 m2. CTPark Košice II. sa vyznačuje výbornou polohou, rozprestierajúc sa neďaleko letiska druhého najväčšieho mesta Slovenska, pričom park taktiež ťaží zo skvelej polohy nachádzajúc sa hneď vedľa diaľnice D1. Mesto Košice je vzdialené len 7 km a ponúka pohodlný prístup do parku verejnou dopravou. Železničná stanica Košice je železničným uzlom východného Slovenska a spája mesto s ďalšími veľkými mestami - Miškolcom, Užhorodom a Prahou. 

 

Viac nájdete na stránke: CTP Košice II 

 

Prešovský kraj: Logistický raj

Prešovský kraj je známy svojou strategickou polohou a veľkou krajinnou rozmanitosťou. Napriek niektorým výzvam sú priemyselné haly v tomto kraji často dostupné za výhodnejšie ceny oproti iným krajom, čo spolu s nižšími prevádzkovými nákladmi predstavuje významnú konkurenčnú výhodu pre podniky, ktoré chcú šetriť na nákladoch. 

Taktiež jednoznačnou výhodou tohto regiónu je jeho strategická poloha, ktorá uľahčuje prístup nielen k vnútroštátnym ale aj medzinárodným trhom a prispieva k znižovaniu aj tranzitných nákladov. 

Ak máte záujem o prenájom výrobnej alebo skladovej haly v Prešovskom kraji pozrite sa na našu ponuku. 

 

CONTERA PARKS Prešov, Prešovský kraj

A large building with a sign on it

Description automatically generated

Contera park Prešov sa nachádza na okraji mesta Malý Šariš, iba 2 km od Prešova, tretieho najväčšieho mesta na Slovensku. Strategická poloha parku má cestné spojenie s Prešovom a priame napojenie na diaľnicu D1 spájajúcu Prešov s Košicami a Bratislavou. Park ponúka priestor na skladovanie, ľahkú výrobu a distribúciu.

Viac nájdete na stránke: Contera park Prešov

 

CTP Prešov Sever, Prešovský kraj

CTPark Prešov Sever je strategicky umiestnený v treťom najväčšom meste Slovenska. S neďalekými technickými univerzitami a kvalifikovanou dostupnou pracovnou silou je park ideálny pre logistiku a výrobu špičkových technológií. Celková rozloha parku je 9.35 ha, poskytuje flexibilné priemyselné a logistické priestory k dispozícii od 11.156 m2 do 26.435 m2 a 10.000 m2 flexibilného kancelárskeho priestoru.

Viac nájdete na stránke: CTPark Prešov Sever

 

CTP Prešov Juh, Prešovský kraj 

A large white building surrounded by fields

Description automatically generated

CTPark Prešov Juh je strategicky umiestnený na juhu mesta, pri dedine Záborské. S neďalekými technickými univerzitami a kvalifikovanou dostupnou pracovnou silou je park ideálny pre logistiku a výrobu špičkových technológií. V blízkosti sa nachádzajú etablované medzinárodné firmy ako Bosch, Garett Motion, Lidl a i. Celková rozloha parku je 8 ha, poskytuje flexibilné priemyselné a logistické priestory. Aktuálne je ihneď k dispozícii až 15.700 m2.

Viac nájdete na stránke: CTPark Prešov Juh

 

Bol tento článok nápomocný?

Jana Luptáková
Jana Luptáková

Marketing Specialist

Jana má 3–ročné skúsenosti v oblasti content a digital marketingu. Predstavuje podporu marketingovému oddeleniu v Cushman & Wakefield na Slovensku.

Majte prehľad o aktuálnych informáciách z regiónov, správach a analýzach

Prihláste sa na odber nášho newslettra!